صمغ دانه شنبلیله: گالاکتومانان غذایی جدید

 

عناوین این مطلب

1- مقدمه
2- فاکتورهای موثر بر تجاری‎سازی صمغ‎های پلی‎ساکاریدی بالقوه
3- گالاکتومانان شنبلیله به‎عنوان پلی‎ساکارید صنعتی نوظهور
4- محصول زارعی شنبلیله
5- ترکیب دانه شنبلیله
6- تولید صمغ گالاکتومانانی شنبلیله
7- روش‎های خشک در برابر روش‎های مرطوبِ استخراج گالاکتومانان‎های دانه شنبلیله
8- لزوم پذیرش فرآوری خشک در تولید تجاری صمغ دانه شنبلیله
9- ساختار شیمیایی گالاکتومانان شنبلیله
10- پیکره گالاکتومانان شنبلیله
11- خصوصیات فیزیکی و رئولوژی صمغ دانه شنبلیله
12- فعالیت سطحی و ویژگی امولسیون‎کنندگی صمغ دانه شنبلیله
13- کاربردهای دارویی و دیگر مصارف صمغ دانه شنبلیله
14- نتیجه‎گیری

صمغ دانه شنبلیله، Fenugreek seed gumمقدمه

گوآر و شنبلیله دو محصول سالیانه از خانواده حبوبات بوده که حاوی گالاکتومانان عمده‎ای هستند. همچنین درختان حبوباتی بسیاری نظیر کاروب، تارا، و فلوس وجود دارند که دانه‎هایی در غلاف‎های خود تولید نموده و این دانه‎ها حاوی گالاکتومانان‎ها به‎عنوان پلی‎ساکاریدهای ذخیره‎ای هستند. گالاکتومانان‎های دانه حبوبات به‏‎خاطر کاربردهای منحصر به‎فردشان در صنایع غذایی و غیرغذایی، ارزش تجاری بالایی کسب نموده‎اند. هنوز گالاکتومانا‎ن‎های دولپه‎ای بسیاری با منشا گرمسیری وجود دارند که مصرف کمتری داشته اما می‎توانند به‎عنوان منابع غذایی بشری در کشورهای در حال توسعه مورد بهره‎برداری قرار گیرند. شنبلیله یک چنین محصول سالیانه دولپه‎ای است که دانه‎های بسیار معطر آن، علاوه بر دیگر اجزای مفید این گیاه، یک منبع گالاکتومانانی منحصر به‎فرد محسوب می‎شود.

فاکتورهای موثر بر تجاریسازی صمغ‎های پلی‎ساکاریدی بالقوه

طبق نظر Whistler و BeMiller، هر گونه صمغ پلی‎ساکاریدی گیاهی یا هر گونه هیدروکلوئید تازه شناسایی شده، احتمالا برای تولید و مصرف صنعتی مورد پذیرش قرار گرفته، زمانی‎که:

۱- آن صمغ یا هیدروکلوئید دارای بعضی ویژگی‎های کاری خاص، نظیر ویسکوزکنندگی خوب، یا یک عامل ژل‎ساز مناسب بوده باشد، که به‎واسطه آن ویژگی‎ها برای کاربرد تجاری مورد توجه قرار گیرد.

۲- هزینه آن صمغ پایین باشد و احتمالا برای چندین سال پیش‎رو، به‎طور معقولی ثابت باقی بماند. با توجه به فاکتور هزینه، گالاکتومانان‎های حاصل از محصولات سالانه کشاورزی (مانند گوآر و شنبلیله) در مقایسه با گالاکتومانان‏های حاصل از درختان کامل رشد یافته (مانند کاروب) ارزان‎تر بوده، و لذا تامین صمغ‎ها از محصولات زراعی سالیانه، پایدارتر و مطمئن‎تر است.

۳- عرضه‎ی با کیفیتِ آن محصول (صمغ) از یک منبع گیاهی خاص به‎خوبی تضمین شود، خصوصا زمانی‎که تقاضای جهانی  برای آن صمغ افزایش یافته باشد. این مورد نیز برای صمغ‎های حاصل از محصولات سالیانه کشت شده زمینی نسبت به صمغ‎های بدست آمده از درختان چندساله، جلبک‎های دریایی، و منابع میکروبی صادق است.

۴- زمانی‎که یک صمغ برای مصرف انسانی اهمیت داشته باشد، که در این‎صورت توجهات برای پذیرش آن صمغ به‎عنوان یک ماده غذایی، آرایشی یا افزودنی دارویی توسط نهادهای دولتی مناسب، نظیر سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، به یک امر مهم بدل می‎شود. در بسیاری از موارد، یک صمغ تغییر یافته فیزیکی، نسبتا دِپلیمریزه شده، یا به‎طور شیمیایی مشتق شده کاربری بهتری نسبت به صمغ طبیعی که از آن بدست آمده ایفا می‎کند.

چندین پلی‎ساکارید گالاکتومانانی با وزن مولکولی بالا و محلول یا پخش‎شونده در آب، به‎عنوان هیدروکلوئید نقش ایفا نموده که پلی‎ساکارید دانه شنبلیله یکی از آنهاست.

حدود ۲۶ سال پیش، تنها سه صمغ زیر که گالاکتومانان‎های تجاری تولید شده از آندوسپرم دانه حبوبات هستند، به‎عنوان افزودنی‎های غذایی ایمن مورد تایید قرار گرفتند:

۱- صمغ گوآر (حاصل از Cymoposis teteragonnolobous، یا گیاه گوآر)

۲- صمغ لوبیای لوکاست (حاصل از Ceratonia siliqua، یا درخت کاروب)

۳- صمغ تارا (حاصل از Caesalpinia spinosa، یا درخت تارا، که همچنین تحت عنوان huarango یا guararnga یا درخت کاروب پرویی شناخته می‎شود).

گالاکتومانانِ تولید شده تجاری از دانه شنبلیله، مورد جدیدی برای این لیست از صمغ‎های گالاکتومانانیِ خوراکی محسوب می‎شود. از آنجایی‎که دانه کامل شنبلیله به‎طور مرسوم، خوراکی در نظر گرفته می‎شود، لذا موسیلاژ آندوسپرم آن نیاز به مجوز جدیدی از سوی نهادهای دولتی به‏‎عنوان یک صمغ خوراکی ندارد. از گیاهان مولد گالاکتومانان که در بالا ذکر گردید، گوآر و شنبلیله دو محصول زراعی سالانه هستند که به‎طور عمده در شبه قاره هند کشت می‎شوند. صمغ‎ لوبیای لوکاست و صمغ دانه تارا از درختان یا درختچه‎های چندساله که به‎ترتیب در مناطق ساحلی مدیترانه‎ای اروپا  و آفریقا، و در کوههای آندز پرو در آمریکای جنوبی رشد می‎کنند نشئت می‎گیرند.

فایل کامل این مطلب، با پرداخت آنلاین هزینه از طریق گزینه خرید در زیر قابل دریافت می‎باشد.
فرمت ترجمه: Word
تعداد صفحات: ۲۵ صفحه
هزینه فایل: ۵۰/۰۰۰ تومان